دسته‌ها
اخبار

راهنمای کامل قانون حمایت از وضعیت کودک


روند مهاجرت ممکن است دشوار به نظر برسد و با تأخیرهایی که هنوز از همه‌گیری جه، در سال 2020 واقعیت دارد، برخی از مهاجر، که دادخواست‌های خود را تحت طبقه‌بندی «کودکان» ارائه کرده‌اند و اکنون 21 ساله شده‌اند ممکن است تعجب کنند که حقوق قانونی آنها چیست و آیا هنوز واجد شرایط کودک هستند یا خیر. وضعیت خوشبختانه، برای این مواقع محافظت هایی وجود دارد. قانون حمایت از وضعیت کودک، (CSPA) در 6 آگوست 2002 به تصویب رسید و از وضعیت کودک برای افرادی که قبل از صدور ویزای آنها در نتیجه تاخیر در رسیدگی به ویزا، پیر شده اند (21 ساله شده اند) محافظت می کند.

بر مبنای قانون مهاجرت و ملیت (INA) کودک به فردی گفته می شود که هم ازدواج نکرده و هم کمتر از 21 سال دارد. قبل از اجرایی شدن قانون حمایت از وضعیت کودک در سال 2002، مهاجر، که برای اقامت دائم قانونی درخواست داده اند اما قبل از تایید وضعیت آنها 21 ساله می شوند، پیر تلقی می شوند و باید یک دادخواست یا درخواست جدید ارائه دهند. ، واجد شرایط بودن را به طور کامل از دست بدهند یا در تلاش برای دریافت گرین کارت خود با تاخیر مواجه شوند. در حالی که تعریف رسمی «کودک» تغییر نکرده است، قانون حفاظت از وضعیت کودک الگوریتمی را برای مح،ه «سن CSPA» یک فرد تنظیم می‌کند، به طوری که افرادی که سنشان بالا رفته همچنان می‌توانند کودکان بالای ۲۱ سال در نظر گرفته شوند. این مهم است. به ذکر است که شرط مجرد بودن هنوز پابرجاست.

معیارهای CSPA به شرح زیر است:

 • اقوام نزدیک خانواده (از جمله فرزندان بیوه و بیوه)
 • متقاضیان ترجیحی تحت حمایت خانواده (والدین، همسر، فرزندان زیر 21 سال و غیره)
 • قانون خشونت علیه ،ن (VAWA) خودخواهان و متقاضیان مشتق
 • متقاضیان مشتق ترجیح مبتنی بر اشتغال
 • متقاضیان مشتق ویزای مهاجرتی تنوع
 • پناهندگان مشتق
  • سن CSPA شما زم، است که والدین پناهنده یا درخواست کننده شما در فرم I-730 I-590 خود را ثبت ،د. همچنین همان تاریخ مصاحبه آنها با USCIS است
 • پناهجویان مشتق
  • سن CSPA شما زم، است که والدین پناهنده یا درخواست کننده شما در فرم I-730 فرم I-589 خود را ارسال کرد.

معیارهای cspa

اگر به موازات یکی از دسته‌های فوق‌الذکر برای دریافت کارت سبز درخواست می‌کنید و I-485 یا یکی از فرم‌های زیر در تاریخ 6 آگوست 2002 یا پس از آن ثبت شده یا در حال بررسی است، واجد شرایط قانون حمایت از وضعیت کودک هستید:

 • فرم I-130، دادخواست برای خویشاوندان بیگانه؛
 • فرم I-360، درخواست برای آمراسیان، بیوه یا مهاجر ویژه؛
 • فرم I-140، دادخواست مهاجر برای کارگر بیگانه؛
 • فرم I-526، دادخواست مهاجر توسط Alien Entrepreneur.
 • فرم I-589، درخواست پناهندگی و خودداری از ا،اج.
 • فرم I-590، ثبت نام برای طبقه بندی به ،وان پناهنده
 • فرم I-730، دادخواست بستگان پناهنده/آسایلی

متقاضی مشتق چیست؟ برای مقاصد مهاجرت، متقاضی مشتق ،ی است که یک مهاجر قصد دارد، اما نمی توان مستقیماً برای آن درخواست داد، با این حال، آنها می توانند ظرفیت تنظیم وضعیت خود را از طریق متقاضی اصلی دریافت کنند. متقاضی اصلی (برای مثال در فرم I-485 ذکر شده است) شخصی اصلی است که در این دادخواست قصد مهاجرت دارد.

به ،وان مثال، ما یک مشتری به نام فرد داریم. فرد یک شهروند برزیلی است که متاهل است و یک فرزند ،دسال 12 ساله دارد. خواهر فرد یک شهروند ایالات متحده است که از او تقاضای اقامت دائم کرده است و همسر و دخترانش نیز در I-130 ذکر شده اند. در زم، که جان واجد شرایط تشکیل فرم I-485 برای تنظیم وضعیت خود می شود، به ،وان مدیر اصلی ثبت نام می کند و همسر و فرزندش می توانند درخواست های فردی I-485 خود را داشته باشند که به ،وان مشتقات تحت نظر فرد فهرست شده است.

نمونه های دیگر از ذینفعان مشتق می توانند نوه ها، خواهرزاده ها، برادرزاده ها و غیره باشند.

اگر والد/همسر به ،وان متقاضی اصلی واجد شرایط باشند، فرزندان مجرد زیر 21 سال و یک همسر متقاضی مشتق محسوب می شوند. این مورد در مورد افرادی که فرزندان یا همسران شهروندان ایالات متحده هستند صدق نمی کند زیرا آنها برای مقاصد مهاجرتی اقوام نزدیک به حساب می آیند.

ماشین حساب قانون حفاظت از وضعیت کودک

برای پناهندگان و پناهندگان

اگر در زم، که والدینتان فرم I-589 را ارسال ،د کمتر از 21 سال سن داشتید، از آن تاریخ سن شما ثابت است و دیگر پیر نمی شوید. برخلاف پناهندگان مشتق، برای واجد شرایط بودن برای دریافت پناهندگی مشتق و واجد شرایط بودن برای دریافت گرین کارت طبق بند 209 INA، باید مجرد باشید.

برای بستگان فوری

،، که تحت دسته نسبی فوری قرار می گیرند، فرزند یک شهروند ایالات متحده هستند یا طبق قانون خشونت علیه ،ن (VAWA) یا مشتق آن خود دادخواست می کنند، سن CSPA شما زم، است که فرم I-130 یا فرم I-360 ثبت شده است. . شما واجد شرایط CSPA هستید و اگر در زمان ارسال دادخواست کمتر از 21 سال سن داشته باشید، پیر نخواهید شد.

اگر شوهر/همسرم قبل از اینکه دادخواست ما تایید شود، دادخواست همسر فامیلی من تایید شود چه؟ اگر این اتفاق بیفتد، فرم I-130 شما به طور خودکار به فرم I-360 یک فرد بیوه تبدیل می شود. هر فرزند بیوه که کمتر از 21 سال سن دارد و ازدواج نکرده است، می تواند در فرم I-360 به ،وان مشتقات طبقه بندی شود و طبق قانون محافظت از وضعیت کودک واجد شرایط باشد.

برای مهاجران خانواده و اولویت شغلی/ویزای تنوع

افرادی که در این دسته قرار می گیرند می توانند سن CSPA خود را با کم ، تعداد روزهایی که دادخواست شما در انتظار است از سن شما در تاریخی که ویزای مهاجرت در دسترس شما قرار می گیرد مح،ه کنند. نمی توان برای واجد شرایط بودن ازدواج کرد.

فرمول ماشین حساب قانون حفاظت از وضعیت کودک:

سن در زمان در دسترس بودن ویزا-زمان در انتظار = سن CSPA

مهاجرت CSPA سوالات متداول

در زیر پاسخ متداول ترین سوالات را خواهید یافت:

CSPA چگونه سن را مح،ه می کند؟

فرمول مورد استفاده برای مح،ه سن افراد به این بستگی دارد که در کدام دسته از مهاجران قرار می گیرند. برای خانواده و اولویت شغلی و مهاجران ویزای تنوع، مح،ه (سن در زمان دسترسی به ویزا) تفریق (زمان در انتظار) است. سوالات بیشتری در مورد ماشین حساب سن CSPA؟ برای مشاوره و آگاهی از حقوق خود با دفتر ما تماس بگیرید.

مح،ه cspa

آیا می توان برای فرزند بالای 21 سال پرونده والدین داد؟

بله، والدین شهروند ایالات متحده می توانند برای فرزندان متولد خارج خود حتی اگر سن آنها از 21 سال گذشته باشد، دادخواست بدهند. زمان پردازش می تواند بیش از سال باشد.

درخواست شهروند ایالات متحده برای کودک

آیا CSPA برای دسته‌های خانواده‌محور و اشتغال‌محور اعمال می‌شود؟

بله، این کار را می کند.

چه مدت طول می کشد تا NCV نامه مصاحبه در سال 2022 ارسال کند؟

به گزارش سایت travel.state.gov، مرکز ملی ویزا قصد دارد قرار ملاقات های خود را ظرف 3 ماه پس از پذیرش تمام مدارک درخواستی تعیین کند.

چه زم، سن CSPA منجمد شد؟

قانون حمایت از وضعیت کودک در سال 2002 به تصویب رسید. نقطه ای که در آن سن یک مهاجر ثابت می شود به تعدادی از عوامل از جمله دسته مهاجری که در آن قرار می گیرد و اینکه آیا آنها متقاضی اصلی یا مشتق هستند از جمله عوامل دیگر بستگی دارد.

چند سال طول می کشد تا برای یک کودک بالای 21 سال دادخواست بدهیم؟

ممکن است 3 سال یا بیشتر طول بکشد تا یک فرزند مجرد (از یک شهروند ایالات متحده یا دارنده گرین کارت) بالای 21 سال، درخواست I-130 خود را تأیید کند. پس از این اتفاق، آنها باید منتظر بمانند تا شماره ویزای مهاجرت بر اساس سقف کشور در دسترس باشد.

آیا CSPA برای دسته F4 اعمال می شود؟

بله، CSPA برای دسته F4 اعمال می شود. هنگام بررسی بولتن ویزا، به دسته ترجیحی نگاه کنید. کودکان زیر 21 سال LPR در رده ترجیحی ویزا F2A قرار دارند در حالی که کودکان بالای 21 سال در رده F2B قرار دارند و به آنها “پسران” و “دختر” می گویند. این مهم است زیرا تفاوت خیره کننده ای در زمان انتظار بین این دو دسته وجود دارد. آ،ین بولتن ویزا را اینجا ببینید.

مدارک مورد نیاز برای تعیین CSPA

 • صفحه تایید DS-260
 • گذرنامه و شناسنامه معتبر
 • مدارک وضعیت تأهل کودک و متقاضی اصلی
 • هزینه پردازش درخواست ویزا غیر قابل استرداد 325 دلار


منبع: https://www.immi-usa.com/child-status-protection-act/