دسته‌ها
اخبار

راهنمای مبتدیان برای مجوزهای تحصیلی کانادا


مجوز تحصیل

 • صفحه اصلی
 • وبلاگ
 • راهنمای مبتدیان برای مجوزهای تحصیلی کانادا

کانادامهاجرت به کاناداویزای تحصیلی کانادامجوز کار کاناداموسسه آموزشی تعیین شدهکارگر ماهر فدرالدانش آموزان بین المللیمجوز کار پس از فارغ التحصیلیمجوز تحصیل

تاریخ انتشار: 18 ژانویه 2023


نویسنده: ربکا میجر

اگر می خواهید به کانادا بیایید و به ،وان دانشجوی خارجی تحصیل کنید، ابتدا باید مجوز تحصیل بگیرید. مجوز تحصیل به دانشجویان خارجی وضعیت قانونی زندگی در کانادا را در حین تحصیل در یک موسسه تایید شده می دهد. در ادامه مطلب بخو،د تا همه آنچه را که باید در مورد مجوزهای تحصیلی کانادا بد،د!

ارزیابی رایگان

مجوز تحصیل کانادا چیست؟

مجوز تحصیل کانادا سندی است که اجازه می دهد یک تبعه خارجی برای تحصیل در مدرسه ای در کانادا با استثنائات بسیار کمی (به زیر مراجعه کنید) مجوز تحصیل کانادا برای همه اتباع خارجی برای تحصیل قانونی در کانادا مورد نیاز است، خواه آنها در مدرسه ابتدایی، دبیرستان، کالج، دانشگاه یا برنامه دیگری تحصیل کنند. مجوزهای تحصیلی کانادا فقط برای اتباع خارجی صادر می شود که بتوانند ثابت کنند که در A تحصیل می کنند موسسه آموزشی تعیین شده (DLI).

موسسه آموزشی تعیین شده چیست؟

DLI (موسسه آموزشی تعیین شده) یک موسسه آموزشی است که مجوز پذیرش اتباع خارجی را در برنامه های تحصیلی خود از ،ت کانادا دریافت کرده است. تمام مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا DLI هستند و می توانند دانش آموزان کشورهای خارجی را پذیرش کنند. با این حال، همه موسسات آموزشی پس از متوسطه DLI نیستند، بنابراین باید با ،ت کانادا مشورت کنید. لیست DLI ها قبل از درخواست

مجوز تحصیل برای چه مدت اعتبار دارد؟

مجوز تحصیل برای طول برنامه تحصیلی در زمان درخواست معتبر خواهد بود. اگر برنامه تغییر کند، یا دانشجو برنامه های خود را به برنامه ای با مدت طول، تر تغییر دهد، دانشجو باید برای تمدید مجوز تحصیل اقدام کند. زم، که دانشجویی تحصیلات خود را به پایان رساند، مجوز تحصیل 90 روز بعد، بدون توجه به تاریخ ذکر شده در مجوز، از اعتبار خارج می شود. قبل از انقضای مجوز تحصیل، اتباع خارجی باید از کانادا خارج شوند یا برای تمدید اقامت خود در کانادا اقدام کنند. بسیاری از دانشجویان تصمیم می‌گیرند برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی درخواست دهند، در صورت تایید، این مجوز به فارغ‌التحصیلان اخیر اجازه می‌دهد در کانادا بمانند و کار کنند.

شرایط لازم برای یک دانشجوی خارجی یک بار در کانادا چیست؟

یک تبعه خارجی که با مجوز تحصیل در کانادا تحصیل می کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • همیشه در یک DLI ثبت نام کنید
 • پیشرفت در جهت تکمیل یک برنامه
 • به شرایط مندرج در مجوز تحصیل احترام بگذارید
 • در صورتی که دیگر شرایط لازم را نداشته باشند، مطالعه را متوقف کنند
 • پس از انقضای مجوز، کانادا را ، کنید

توجه داشته باشید: نقض شرایط هر گونه مجوزی که به یک اتباع خارجی اجازه حضور در کانادا را می دهد، ممکن است درخواست های آینده برای مهاجرت به کانادا را به خطر بیندازد.

چگونه مجوز تحصیل بگیرم؟ آیا قو،ن واجد شرایط بودن وجود دارد؟

قبل از اینکه مجوز تحصیل کانادا را با موفقیت دریافت کنید، باید یک نامه پذیرش معتبر صادر شده توسط DLI در کانادا داشته باشید. شما همچنین باید چند شرط واجد شرایط بودن دیگر را رعایت کنید، از جمله:

 1. سند سفر: داشتن پاسپورت معتبر (یا سایر اسناد مسافرتی قانونی)
 2. بودجه کافی: نشان دادن بودجه کافی برای برآوردن شرایط زیر:
  1. هزینه های دانشجویی برای سال اول تحصیل خود را همانطور که توسط DLI مشخص شده است پرداخت کنید.
  2. تمام هزینه های سال اول اقامت در کانادا برای دانشجو و اعضای خانواده همراه در کانادا را تامین کنید.
  3. هزینه حمل و نقل دانش آموز و اعضای خانواده همراه از کانادا به کشورشان.
  4. وجوه باید به صورت نقدی، در حسابی به نام متقاضی اصلی، متقاضی همسر، یکی از بستگان خانوادگی یا یک دوست نزدیک نشان داده شود.
 3. معاینه پزشکی: در بیشتر موارد، پس از اینکه افسر ویزا درخواست مجوز تحصیلی را دریافت کرد، از دانش‌آموز و عضو یا اعضای خانواده همراهش درخواست می‌کند که معاینه پزشکی را انجام دهند.
 4. سابقه کیفری: در برخی موارد، پس از اینکه افسر ویزا درخواستی برای مجوز تحصیل دریافت کرد، برای اطمینان از اینکه یک فرد برای امنیت کانادا خطری ندارد، از پلیس گواهی نامه درخواست می کند.

استثناها: تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی

تعدادی از موقعیت های رایج وجود دارد که در آن یک تبعه خارجی برای تحصیل در کانادا نیازی به مجوز تحصیلی ندارد.

اولاً اگر برنامه تحصیلی 6 ماه یا کمتر باشد. در این صورت، فرد می تواند دوره را به شرط داشتن وضعیت قانونی ورود به کانادا، که معمولاً از طریق ویزای توریستی یا توریستی اخذ می شود، تکمیل کند. با این حال، اگر دوره بخشی از یک برنامه طول، تر است، یا اگر دانشجو بیش از 6 ماه طول می کشد تا برنامه را تکمیل کند، باید برای تمدید اقامت خود در کانادا اقدام کند.

دوم، فرزندان ،دسالی که به ،وان پناهنده یا متقاضی پناهندگی در کانادا هستند، یا والدینشان پناهنده یا مدعی پناهندگی هستند، برای تحصیل در کانادا نیازی به مجوز ندارند. همچنین، اگر والدین مجوز قانونی کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشند، فرزندان ،دسال آنها می توانند بدون مجوز تحصیل در پیش دبست،، دبستان یا دبیرستان تحصیل کنند.

آیا می توانم در زمان تحصیل در کانادا کار کنم؟

اگر مجوز تحصیل دارید و نیازی به درخواست جداگانه برای مجوز کار ندارید، مجاز به کار به صورت پاره وقت هستید. برای یافتن کار پاره وقت، باید از داشتن شماره بیمه اجتماعی معتبر (SIN) نیز اطمینان حاصل کنید. با این حال، به محض اینکه شرکت در دوره تمام وقت را متوقف کنید یا مجوز تحصیل منقضی شود، حق شما برای کار نیز متوقف می شود.

آیا می توانم موسسات یا برنامه ها را در مجوز تحصیل خود تغییر دهم؟

در صورت تغییر رشته تحصیلی یا تغییر موسسات آموزشی در داخل کانادا، تا زم، که مجوز تحصیل آنها این اطلاعات را مشخص نکرده باشد، نیازی به درخواست مجوز تحصیل جدید نیست. اگر مجوز تحصیلی موسسه یا رشته تحصیلی را مشخص می کند، این اطلاعات باید قبل از اینکه دانش آموز بتواند به یک دوره یا مدرسه جدید بپیوندد، در مجوز به روز شود. در کبک، هر تبعه خارجی که مایل به تغییر موسسات است، ابتدا باید برای یک CAQ جدید درخواست دهد.

اگر دانش آموزی سطح تحصیلات خود را تغییر دهد، به ،وان مثال از مدرسه ابتدایی به دبیرستان یا از دبیرستان به دانشگاه حرکت کند، این امر مست،م تغییر مجوز تحصیل است.

آیا خانواده ام می توانند با من بیایند؟

دانشجوی تمام وقت با مجوز تحصیلی معتبر می تواند توسط همسر و فرزندان خود به کانادا سفر کند. همسر در صورت اخذ مجوز تحصیل یا اجازه کار آزاد همسر مجاز به تحصیل یا کار می باشد. در حالی که همراهان کودکان ،دسال برای حضور در پیش دبست،، دبستان یا دبیرستان نیازی به مجوز تحصیلی ندارند، هر کودکی که در یک موسسه آموزشی پس از متوسطه تحصیل می کند باید برای مجوز تحصیل اقدام کند.

هنگامی که یک افسر ویزا درخواست مجوز تحصیلی را ارزیابی می کند، در نظر می گیرد که آیا متقاضی نشان می دهد که قصد دارد کانادا را پس از انقضای مجوز خود ، کند یا خیر. در صورتی که افسر از رعایت این شرط راضی نباشد، از مجوز تحصیل خودداری می کند. گاهی اوقات، درخواست همراه با همسر و فرزندان فرد، ممکن است به افسر پیشنهاد کند که متقاضی قصد دارد به طور دائم به کانادا مهاجرت کند و بنابراین قصد ندارد پس از انقضای مجوز، کانادا را ، کند.

آیا می توانم برای مجوز تحصیل از داخل کانادا اقدام کنم؟

همه اتباع خارجی باید قبل از ورود به کانادا مجوز تحصیل را دریافت کنند، به استثنای موارد ذکر شده در زیر که واجد شرایط درخواست مجوز از داخل کانادا هستند:

 • فرزندان ،دسال
 • تبادل دانشجو
 • دارنده مجوز اقامت موقت با اعتبار حداقل شش ماه
 • همسر یا شریک زندگی مش، در کانادا که برای روابط عمومی تحت حمایت مالی ک، خانواده درخواست داده اند.
 • دارنده مجوز تحصیلی معتبر که به دنبال تمدید می باشد یا عضو خانواده چنین دارنده مجوز تحصیلی
 • اعضای خانواده / کارکنان خصوصی نمایندگان معتبر خارجی

آیا می توانم در تعطیلات به کشور خود بروم؟

کاملا! دارنده مجوز باید یک پاسپورت معتبر، یک مجوز تحصیلی معتبر و یک سند مسافرتی که اجازه ورود مجدد به کانادا را می دهد (ویزای مسافرتی یا eTA بسته به کشور شهروندی) را نشان دهد. در صورت عدم رعایت هر یک از این شرایط، ممکن است اجازه ورود مجدد رد شود.

چگونه می توانم پس از پایان تحصیل در کانادا بمانم؟

ا،ر فارغ التحصیلان خارجی (دانشجویان بین المللی) از هر یک از موسسات آموزشی تعیین شده کانادا، واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد تحت برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی هستند. با این حال، هر برنامه ای که توسط DLI ارائه می شود، فارغ التحصیلان را واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی نمی کند. حتما بررسی کنید که آیا برنامه ای که در حال تحصیل هستید، شما را واجد شرایط می کند یا خیر. از آنجایی که یک تبعه خارجی تجربه کاری در کانادا به دست می آورد، واجد شرایط بودن آنها برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ا،پرس اینتری – ک، تجربه کانادایی افزایش می یابد.

هر دانش آموزی که از یک سطح تحصیلی فارغ التحصیل می شود، می تواند برای یک برنامه و مجوز تحصیل برای سطح دیگری از آموزش درخواست دهد. به ،وان مثال، یک دانش آموز دبیرست، که برای دانشگاه درخواست می دهد.

بسته به اعتبار افراد، آنها ممکن است این گزینه را داشته باشند که مستقیماً برای اقامت دائم از طریق برنامه Express Entry – فدرال S،ed Worker، برنامه های نامزدی است، یا برنامه های مهاجرتی معتبر دیگر درخواست دهند.

ارزیابی رایگان


منبع: https://www.ca،im.com/blog/beginners-guide-ca،ian-study/