دسته‌ها
اخبار

دادگاه عالی یک بار دیگر پرونده اتهام عمومی دوران ترامپ را پرتاب کرد


دادگاه عالی آمریکا روز سه شنبه بار دیگر دور انداخت ت، از سوی آریزونا و 12 ایالت دیگر برای دفاع از سیاست بحث برانگیز دوران ترامپ که زندگی مهاجران قانونی را در صورت استفاده یا تکیه بر برخی از مزایای عمومی دشوارتر می کرد.

این سیاست، تجدید نظر در قانون هزینه عمومی در سال 2019، یک تجدید نظر پیچیده و بحث برانگیز بود. راهنمایی قدیمی قبلی، و بود به صورت گرد انتقاد کرد مانند تبعیض آمیز و یک “تست ثروت” چندین سازمان مهاجر و حقوق مدنی شکایت کرد برای جلوگیری از اجرایی شدن این قانون، و قبل از اینکه ،ت بایدن اجازه دهد این قانون در سراسر کشور قبل از اینکه به طور رسمی تخلیه شود، یک رقص حقوقی پیچیده در سطوح مختلف دادگاه در سراسر کشور شکل گرفت. عقب نشینی آی تی.

ژوئن گذشته، دادگاه عالی از پذیرش تلاش قبلی گروه ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان برای دست نخورده نگه داشتن این قانون خودداری کرد.

را طرح دعوی در دادگاه توسط آریزونا ناشی از تصمیم ،ت بایدن مبنی بر پس گرفتن این قانون پس از روی کار آمدن در مارس 2021 بود. اولین قاضی فدرال که از اجرای قانون هزینه عمومی سال 2019 (“قانون”) جلوگیری کرد در ایلینوی بود و به سرعت توسط فدرال به آن ملحق شد. دادگاه های نیویورک، مریلند، کالیفرنیا و واشنگتن. دادگاه عالی در 21 ژانویه 2020 بلوک ها را برداشت و این قانون در 24 فوریه 2020 اجرایی شد.

در طول سال 2020، سه دادگاه استیناف جداگانه احکام دادگاه بدوی را تایید ،د و قاضی فدرال در ایلینوی خالی شده این قانون در تصمیم نوامبر 2020. با این حال، دادگاه تجدید نظر با پیش بینی درخواست تجدیدنظر از سوی ،ت ترامپ، اجرای تصمیم قاضی را متوقف کرد.

در عوض، ،ت بایدن پس از به قدرت رسیدن در سال 2021، درخواست تجدید نظر را رد کرد، که اجازه داد دستور قاضی فدرال ایلینوی مبنی بر تخلیه این قانون در سراسر کشور اجرایی شود.

در سال 2021 ائتلافی از ایالت ها به رهبری آریزونا سعی کرد در امور عمومی کالیفرنیا مداخله کند. ایالت ها استدلال ،د که ،ت فدرال از دفاع از قانون امتناع می کند و آنها به دنبال مجوز برای دفاع از قانون لغو شده به جای ،ت بودند.

دادگاه تجدیدنظر (حوزه نهم) این درخواست را رد کرد و گروه ایالت ها به دادگاه عالی ایالات متحده شکایت ،د. اگرچه دادگاه ابتدا با رسیدگی به این پرونده موافقت کرد، تصمیم روز سه‌شنبه می‌تواند به م،ای پایان تلاش‌های بیشتر برای احیای حکومت دوران ترامپ باشد.


منبع: https://www.boundless.com/blog/supreme-court-tosses-t،p-era-public-charge-case/