دسته‌ها
اخبار

تاثیر وکلای مهاجرت بر روی پرده بزرگ: “LAS ABOGADAS”


AILA با خوشحالی از این پست وبلاگ از عضو قدیمی AILA، Careen Shannon، مشاور ارشد (شریک سابق) در Fragomen، Del Rey، Bernsen & Loewy، LLP، و تهیه کننده اجرایی یک مستند مهم جدید، “Las Abogadas: Attorneys” استقبال می کند. در خط مقدم بحران مهاجران.» اعضای AILA در شهر برای کنفرانس بهار فرصتی برای دیدن “Las Abogadas” در جشنواره بین المللی فیلم واشنگتن دی سی چهارشنبه 6 فروردین ساعت 18 با دومین نمایش جمعه 28 فروردین ساعت 20:30

وقتی دوست من ربکا آیش، به من گفت که یک مستندساز در حال ساختن فیلمی درباره تجربه خود در ارائه مشاوره حقوقی به اعضای یک کاروان مهاجر در آمریکای مرکزی است که در سال 2018 از طریق مکزیک به سمت شمال حرکت می کرد، گفتم: “خیلی خوب است.” بعداً، وقتی تولید فیلم به دلیل همه‌گیری COVID-19 متوقف شد، او پیوندی به یک تری، برای من ارسال کرد و مرا تشویق کرد که نگاهی بیندازم و من قول دادم این کار را انجام دهم. اما من مشغول مدیریت کار از راه دور خود برای شرکت حقوقی فراگومن بودم که در آن زمان شریک بودم و تمام افکار فیلم را کنار گذاشتم.

سپس یک روز، من تری، را تماشا کردم، و من درگیر شدم. اینجا داست، بود که باید گفته می شد. این فقط در مورد ربکا نبود، بلکه در مورد وکلای سرسخت – عمدتاً ،ن – بود که زندگی خود را وقف دفاع از حقوق پناهجویان ،د، خانواده‌های مهاجری را که به دلیل سیاست ظالمانه جدایی خانواده‌ها از هم پاشیده شده بودند، گرد هم آوردند و برای حمایت از قانون مبارزه ،د. قانون در زم، که معدود ضمانت‌های موجود برای مهاجر، که به دنبال آسیب‌دیدگی بودند به طور سیستماتیک از بین می‌رفتند.

با کارگردان فیلم تماس گرفتم، ویکتوریا بروس، که بعداً فهمیدم فقط با اکراه تماس من را به اصرار ربکا پذیرفت، زیرا در آن زمان بخار – و پولش – تمام شده بود و مطمئن نبود که برای تکمیل فیلم آن را در اختیار دارد. اما ما یک گفتگوی عالی داشتیم، از اشتیاق همدیگر نسبت به موضوع آن سیر شدیم، و در پایان صحبت ما او از من دعوت کرد که به ،وان تهیه کننده اجرایی فیلم امضا کنم.

دو سال پس از همه گیری، تصمیم گرفتم به ،وان شریک در Fragomen کناره گیری کنم و خودم را وقف اطمینان از ساخت این فیلم مهم کنم. سریع به جلو به امروز، و ، آبوگاداس: وکلای خط مقدم بحران مهاجران دور جشنواره‌های فیلم می‌گذرد، جوایز می‌برد و تحسین منتقدان را به خود جلب می‌کند. وکلا (که در زبان اسپ،ایی به م،ی “،ن وکیل” است) گروهی از وکلای مهاجرتی زن را در طی یک اودیسه چند ساله دنبال می کند، زیرا ،ت ایالات متحده تحت رهبری ترامپ هر گونه حمایتی را برای ،، که از آزار و اذیت، خشونت و جنگ فرار می کنند، برمی دارد. روایت فیلم تا دو سال اول ،ت بایدن ادامه می‌یابد، جایی که امید زیادی جای خود را به ناامیدی می‌دهد که بدون شک اعضای AILA هم در آن سهیم هستند، مبنی بر اینکه هیچ چیز اساسی در سیاست مهاجرت ایالات متحده تغییر نکرده است.

ما ربکا و شارلین دکروز راه اندازی یک کلینیک قانونی در وانت فول، واگن در میان پنج هزار مهاجر ناامید. ما می بینیم که شارلین در تلاش است تا مقامات گمرک و حفاظت از مرزها (CBP) را متقاعد کند که از قانون پیروی کنند و معافیت ،وان 42 را اعطا کنند که به یک زن نابینا اجازه می دهد برای درمان پزشکی در زم، که مرز از نظر عملکردی بسته بود، وارد ایالات متحده شود. ما دنبال می کنیم مولو عالمیهو در حالی که او از مرز عبور می کند تا به مهاجران آفریقایی که در تیجوانا گیر کرده اند مشاوره دهد و ما تماشا می کنیم جودی گودوین تمرین قو،ن خیاب، – در واقع ارائه مشاوره حقوقی در خیابان، زیر آفتاب بی‌رحمانه مکزیک، به خانواده‌هایی که از رسیدن به خاک ایالات متحده ناامید هستند. همه قهرمانان

ما همچنین داستان تعداد انگشت شماری از پناهجویان را دنبال می کنیم که “آباگادا” ما سعی در کمک به آنها دارند. اسکار برای فرار از خشونت باندها و فساد ،تی از هندوراس گریخت. زم، که در اردوگاه پناهندگان ماتاموروس زندگی می کرد، به شارلین کمک کرد تا مهاجران آسیب پذیری را که باید اجازه ورود به ایالات متحده را داشته باشند شناسایی کند. ژیسل در 20 سالگی هندوراس را ، کرد تا به مادرش که قبلاً به مکزیک فرار کرده بود، بپیوندد. در یک حادثه غم انگیز، هر دو پای ژیسل از ناحیه لگن بر اثر سقوط از بالای قطار باری معروف به جانور. رایسا و مارتین که از آزار و شکنجه در کامرون فرار ،د (بدون ارتباط) هر کدام به اکوادور پرواز ،د و سپس هزاران مایل را در چندین کشور پیاده روی ،د تا اینکه به تیجوانا رسیدند. و پس از اینکه نانسی قاتلی را که شوهرش را در السالوادور کشت، محکوم کرد، به همراه دو فرزندش از کشور گریخت تا از آنها در برابر انتقام‌جویی محافظت کند.

ماموریت ما در انتشار این فیلم افزایش آگاهی در مورد سفر فوق‌العاده دشواری است که پناهجویان برای نجات جان خود یا جان عزیزانشان انجام می‌دهند، کار مهمی را که وکلای مهاجرت انجام می‌دهند تقویت کنیم و مردم را تشویق کنیم تا درباره وضعیت اسفناک مهاجران بیشتر بدانند. و راه هایی را پیدا کنند که بتوانند کمک کنند. ما فقط در جشنواره‌های فیلم نمایش نمی‌دهیم، بلکه فیلم را در دبیرستان، کالج و دانشکده حقوق نمایش می‌دهیم و آن را در اختیار سازمان‌های اجتماعی قرار می‌دهیم. ما همچنین امیدواریم که وکلای شاغل بیشتر در شرکت‌های خصوصی را تشویق کنیم تا پرونده‌های مهاجرتی غیرقانونی را انجام دهند.

یکی از م،ی دارترین تجربیات در زندگی حرفه ای من، کمک داوطلبانه بود در طول مبارزه علیه بازداشت خانوادگی در دیلی و حتی قبل از آن، در آرتزیا. تجربه درگیر شدن در وکلا این پروژه به همان اندازه تأثیرگذار بوده است، و من احساس خوشبختی می کنم که این راه جدید را برای آموزش مردم در مورد سیستم مهاجرتی ناقص کشورمان پیدا کرده ام، در حالی که به طور همزمان برخی داستان های امید و رستگاری را به اشتراک می گذارم.

***

شرکت کنندگان در کنفرانس بهار آینده AILA فرصتی عالی برای دیدن فیلم در این نمایشگاه خواهند داشت جشنواره بین المللی فیلم واشنگتن دی سی در 26 آوریل یا 28 آوریل. برو اینجا برای بلیط و کلیک کنید اینجا برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلم و دیدن تری، که زندگی و مسیر حرفه ای من را تغییر داد.


منبع: https://thinkimmigration.org/blog/2023/04/19/the-impact-of-immigration-attorneys-on-the-big-screen-las-abogadas/