دسته‌ها
اخبار

به روز رسانی مهاجرت – 27 فوریه 2023


سرفصل ها:

،ت بایدن قانون بحث برانگیز را در مورد اقدامات “موقت” برای محدود ، پناهندگی در مرز ج، غربی پیشنهاد کرد – ،ت بایدن یک قانون پیشنهادی جدید را صادر کرد که آن را “موقت” نامید، که “فرض ابطال پذیری در مورد عدم صلاحیت پناهندگی برای برخی افراد غیرشهروندی که نه از مسیر قانونی، امن و منظم به ایالات متحده استفاده می کنند و نه به دنبال پناهندگی یا موارد دیگر هستند” را ارائه می کند. حفاظت در کشوری که از طریق آن سفر می کنند.»

USCIS دستورالعمل شفاف سازی برای افراد مجاز به کار تحت مقررات ویژه امداد دانشجویی را صادر می کند – خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده برای روشن ، مدت اعتبار مجوز استخدام برای دانشجویان غیرمهاجر F-1 که به دلیل شرایط اضطراری با مشکلات اقتصادی شدید مواجه می شوند (همچنین به ،وان امداد دانشجویی ویژه (SSR) شناخته می شود) دستورالعمل هایی را منتشر کرده است. مقررات SSR

دپارتمان ایالتی می گوید ویزای دانشجویی F و M را می توان تا یک سال از قبل صادر کرد – ویزای دانشجویی F و M برای دانشجویان جدید اکنون می تواند حدا،ر تا 365 روز قبل از تاریخ شروع دوره تحصیلی صادر شود. با این حال، دانشجو نمی تواند بیش از 30 روز قبل از تاریخ شروع، با ویزای دانشجویی وارد ایالات متحده شود.

DHS دوره اظهار نظر را برای قانون هزینه تمدید می کند. USCIS برگه اطلاعات در مورد معافیت از هزینه برای درخواست های تابعیت را منتشر می کند – و، امنیت داخلی، دوره اظهار نظر برای قانون پیشنهادی برای تغییر برنامه هزینه برای برخی از مزایای مهاجرت را به مدت پنج روز، تا 13 مارس 2023 تمدید کرده است.

USCIS نظرات خود را در مورد بازنگری پیشنهادی دادخواست غیرمهاجر بر اساس یک دادخواست عمومی درخواست می کند – خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به دنبال نظراتی در مورد تجدید نظر پیشنهادی دادخواست غیرمهاجر بر اساس یک دادخواست انتقال گیرنده درون شرکتی L است.

جزئیات:

بازگشت به بالا

،ت بایدن قانون بحث برانگیز را در مورد اقدامات “موقت” برای محدود ، پناهندگی در مرز ج، غربی پیشنهاد کرد

،ت بایدن یک قانون پیشنهادی جدید را صادر کرد که آن را «موقت» نامید، که «فرض ابطال‌پذیر عدم صلاحیت پناهندگی برای برخی غیرشهروند، است که نه از مسیر قانونی، امن و منظم به ایالات متحده استفاده می‌کنند و نه به دنبال پناهندگی یا حمایت دیگری هستند». در کشوری که از طریق آن سفر می کنند.» ،ت گفت که این قانون مهاجران را از اتکا به شبکه‌های قاچاق انسان باز می‌دارد، در برابر ازدحام بیش از حد در مراکز مرزی محافظت می‌کند و به اطمینان از اینکه پردازش مهاجر، که به دنبال حمایت در ایالات متحده هستند «به شیوه‌ای مؤثر، انس، و کارآمد انجام می‌شود» کمک می‌کند. “

،ت گفت که قانون پیشنهادی قبل از خاتمه مورد انتظار دستور بهداشت عمومی ،وان 42 مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) مربوط به همه گیری کووید-19 و افزایش احتمالی مهاجرت به ایالات متحده از طریق آن صادر شده است. مرز ج، غربی انتظار می رود CDC دستور بهداشت عمومی خود را در 11 مه 2023 خاتمه دهد، و ،ت پیش بینی می کند که در آن زمان به رسیدگی به همه افراد غیرشهروند تحت مقامات مهاجرت ،وان 8 پس از پایان ،وان 42 بازگردد.

خلاصه اجرایی قانون پیشنهادی اشاره می‌کند که برخورد مقامات ایالات متحده با افراد غیرشهروندی که تلاش می‌کنند بدون مجوز از مرز ج، غربی به ایالات متحده عبور کنند، حتی با وجود دستور بهداشت عمومی ،وان 42، «تا حد زیادی تحت تأثیر قرار گرفته است» به بالاترین حد خود رسیده است. با مهاجرت بی سابقه مهاجران از کشورهایی مانند کلمبیا، کوبا، اکوادور، نیکاراگوئه، پرو و ​​ونزوئلا. خلاصه به ،وان مثال نشان می دهد که در طول یک دوره 30 روزه منتهی به 24 دسامبر 2022، مجموع برخوردهای روزانه در امتداد مرز ج، غربی “به طور مداوم بین 7100 تا 9700 در روز نوسان داشته است، به طور متوسط ​​تقریباً 8500 در روز، با برخوردهای بیش از 9000 در روز. در 12 موقعیت مختلف در طول این 30 روز کشش.

یک مقام ،ت بایدن گفته است که مقررات جدید “اقدامات موقت” است و “از سر ضرورت” انجام شده است. بی،ه ،ت از و، امنیت داخلی و دادگستری از “عدم اقدام کنگره برای به روز رس، یک سیستم مهاجرتی بسیار ،اب و قدیمی” ابراز تاسف کرد.

واکنش. وکلای م،ع به مقررات جدید اعتراض ،د. انجمن وکلای مهاجرت آمریکا (AILA) گفت که “ممنوعیت ترانزیت” “غیرقابل اجرا و نقض قانون پناهندگی ایالات متحده است.” در نامه ای به رئیس جمهور بایدن، جرمی مک کینی، رئیس AILA و بنجامین جانسون، مدیر اجرایی، از او خواستند در این مورد تجدید نظر کند. آنها به وعده پرزیدنت بایدن در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود برای حفاظت از تعهد آمریکا به حمایت از پناهندگی اشاره ،د. از جمله، آقای مک‌کینی خاطرنشان کرد که «کشورهایی که مردم از طریق آن‌ها فرار می‌کنند، طبق گزارش خود و، خارجه ایالات متحده، به هیچ وجه «کشورهای ثالث امن» نیستند. آقای جانسون گفت: «این مقررات نقض آشکار حقوق مهاجران تحت قو،ن ایالات متحده برای حمایت از آزار و اذیت، صرف نظر از نحوه ورود آنها به ایالات متحده است. ،ت بایدن مدعی است که پناهندگی طبق این مقررات همچنان در دسترس خواهد بود، اما به اصطلاح “فرض های ابطال پذیر” که آنها پیشنهاد می کنند، فرصت کافی برای درخواست افرادی که نیاز مبرم دارند، فراهم نمی کند. بیهوده است که انتظار داشته باشیم متقاضیان پناهندگی که به ندرت از کمک حقوقی برخوردارند، بتوانند محدودیت فرضی تعیین شده توسط این قانون جدید را رد کنند و واجد شرایط حمایت از پناهندگی باشند.»

نظرات در مورد قانون پیشنهادی باید تا 27 مارس 2023 ارسال شود.

جزئیات:

  • «دور زدن مسیرهای قانونی»، قانون پیشنهادی DHS/DOJ، 88 فدرال رزرو. Reg. 11704 (23 فوریه 2023).
  • «DHS و DOJ قو،نی را برای تشویق فرآیندهای مهاجرت قانونی پیشنهاد می‌کنند»، DHS، 21 فوریه 2023.
  • CNN، 21 فوریه 2023، «،ت بایدن محدودیت‌های جدید پناهندگی را منع،‌کننده سیاست دوران ترامپ وضع می‌کند».
  • بی،ه مطبوعاتی انجمن وکلای مهاجرت آمریکا، 21 فوریه 2023، “AILA فشار ،ت بایدن برای استفاده از “ممنوعیت ترانزیت” علیه پناهجویان آسیب پذیر را محکوم می کند.
  • نامه AILA به رئیس جمهور بایدن، 17 ژانویه 2023.

بازگشت به بالا

USCIS دستورالعمل شفاف سازی برای افراد مجاز به کار تحت مقررات ویژه امداد دانشجویی را صادر می کند

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای روشن ، مدت اعتبار مجوز استخدام برای دانشجویان غیرمهاجر F-1 که به دلیل شرایط اضطراری (همچنین به ،وان امداد دانشجویی ویژه (SSR) شناخته می‌شود) با مشکلات اقتصادی شدید مواجه می‌شوند، دستورالعمل‌های خط‌مشی را منتشر کرده است. تحت مقررات SSR این دستورالعمل برای همه درخواست‌های در حال انتظار و آینده برای مجوز استخدام SSR از تاریخ 22 فوریه 2023، تاریخ انتشار راهنما اعمال می‌شود.

این به روز رس، روشن می کند که در موارد مشکلات شدید اقتصادی به دلیل شرایط اضطراری، USCIS ممکن است مجوز استخدام SSR خارج از دانشگاه را به یک دانشجوی غیرمهاجر F-1 برای مدت اعتبار اعلامیه ثبت فدرال، که معمولاً 18 ماه است، اعطا کند. مجوز استخدام ممکن است بیش از تاریخ پایان برنامه تحصیلی دانشجو تمدید نشود.

USCIS گفت که شرایط اضطراری «رویدادهایی هستند که دانشجویان غیرمهاجر F-1 از یک منطقه خاص را تحت تأثیر قرار می دهند و مشکلات اقتصادی شدیدی ایجاد می کنند. این رویدادها ممکن است شامل بلایای طبیعی، بحران‌های مالی و درگیری‌های نظامی باشد، اما به آنها محدود نمی‌شود.»

جزئیات:

بازگشت به بالا

دپارتمان ایالتی می گوید ویزای دانشجویی F و M را می توان تا یک سال از قبل صادر کرد

و، امور خارجه (DOS) اعلام کرد که ویزای دانشجویی F و M برای دانشجویان جدید اکنون می تواند حدا،ر تا 365 روز قبل از تاریخ شروع دوره تحصیلی صادر شود. با این حال، دانشجو نمی تواند بیش از 30 روز قبل از تاریخ شروع، با ویزای دانشجویی وارد ایالات متحده شود.

DOS گفت، ویزای دانشجویی F و M برای دانشجویان ادامه دار ممکن است در هر زم، صادر شود، تا زم، که دانشجو در حال حاضر در مدرسه یا موسسه مورد تایید برنامه بازدیدکنندگان دانشجو و تبادل ثبت نام کرده باشد و در سیستم اطلاعات دانشجویی و بازدیدکنندگان تبادلی ثبت نام کرده باشد. دانشجویان ادامه دهنده می توانند در هر زم، قبل از شروع ک، ها وارد ایالات متحده شوند.

جزئیات:

بازگشت به بالا

DHS دوره اظهار نظر را برای قانون هزینه تمدید می کند. USCIS برگه اطلاعات در مورد معافیت از هزینه برای درخواست های تابعیت را منتشر می کند

و، امنیت داخلی (DHS) مدت اظهار نظر برای قانون منتشر شده در 4 ژانویه 2023 را به مدت پنج روز تمدید کرده است، تا 13 مارس 2023، پیشنهاد تغییر برنامه هزینه برای برخی از مزایای مهاجرت. DHS گفت که این تمدید به دلیل مشکلات فنی در پورتال eRulemaking اداره خدمات عمومی بوده است که مانع از ارائه نظرات و مستندات پشتیب، برخی از نظر دهندگان شده است.

به طور جداگانه، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) یک برگه اطلاعاتی در مورد درخواست معافیت از هزینه برای فرم N-400، درخواست برای تابعیت منتشر کرد. برگه اطلاعات شامل چک لیستی از دلایلی است که ممکن است به ،وان مبنایی برای معافیت از هزینه استفاده شود، و اطلاعاتی در مورد واجد شرایط بودن برای کاهش هزینه در صورتی که متقاضی واجد شرایط معافیت نباشد.

جزئیات:

بازگشت به بالا

USCIS نظرات خود را در مورد بازنگری پیشنهادی دادخواست غیرمهاجر بر اساس یک دادخواست عمومی درخواست می کند

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) به دنبال نظراتی در مورد تجدید نظر پیشنهادی دادخواست غیرمهاجر بر اساس یک دادخواست انتقال گیرنده درون شرکتی L است.

USCIS توضیح داد که کارفرمای، که به دنبال طبقه‌بندی کارمندان خارج از ایالات متحده به ،وان مدیران اجرایی، مدیران یا متخصصان دانش تخصصی هستند، می‌توانند این فرم را به‌،وان انتقال‌دهندگان غیرمهاجر درون شرکتی طبق یک دادخواست عمومی تأیید شده ارائه کنند. USCIS از اطلاعات ارائه شده از طریق فرم استفاده می کند تا ارزیابی کند که آیا کارمند شرایط لازم برای طبقه بندی L-1 را تحت تأیید دادخواست L را برآورده می کند یا خیر.

نظرات تا 24 آوریل 2023 می باشد.

جزئیات:

بازگشت به بالا


منبع: https://cyrusmehta.com/blog/2023/02/27/immigration-update-february-27-2023/