دسته‌ها
اخبار

بعدی برای عنوان 42 چیست؟ سیاست هنوز هم مرز را در چنگال خود دارد


چند هفته پس از دستور پایان یافتن ،وان 42 در دسامبر 2022، سیاست فرضی “بهداشت عمومی” همچنان مرزها را به روی بسیاری از پناهجویان پس از یک ساعت یازدهم می‌بندد. حکم از دیوان عالی کشور آن را زنده نگه داشت و با نزدیک شدن به سومین سالگرد سیاست دوران ترامپ، ،ت بایدن در حال گسترش استفاده از آن است، علیرغم اذعان مکرر خود مبنی بر اینکه دیگر هیچ توجیه بهداشت عمومی برای استفاده از ،وان 42 وجود ندارد.

در 5 ژانویه، یک هفته پس از اینکه دیوان عالی حکم دادگاه بدوی را که می‌توانست این سیاست را لغو کند، متوقف کرد. کاخ سفید اعلام کرد که DHS از اختیارات ا،اج مهاجران از سه کشور دیگر به ،وان بخشی از برنامه های تازه ایجاد شده آزادی مشروط استفاده خواهد کرد.

چگونه به اینجا رسیدیم؟

دو دعوای دوئل – اولین بار توسط خانواده های پناهجو آورده شد ا،اج های چالش برانگیز تحت ،وان 42 در دی سی و دومین مورد توسط دادستان های کل ایالت جمهوری خواه که طرح ،ت بایدن برای پایان دادن به این سیاست را در ماه مه 2022 به چالش می کشد – به طور متناوب این امیدها را برای پایان دادن به سیاست مرزی به زودی افزایش داده و از بین برده است.

آوریل گذشته، قاضی رابرت سامرهایز در لوئیزیانا، دستور مقدماتی را به ایالت های قرمز صادر کرد که از لغو ،وان 42 توسط DHS جلوگیری می کرد.

در نوامبر، قاضی امت سالیوان در دی سی قضاوت اجمالی صادر شد به نفع خانواده‌ها، و معتقد بودند که خود خط‌مشی ،وان 42 غیرقانونی است و DHS را م،م می‌کرد تا استفاده از آن را تا 21 دسامبر 2022 پایان دهد. سپس دادگاه تجدیدنظر ناحیه DC درخواست را رد کرد از ائتلافی از ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان برای مداخله در دعوی قضایی، که تقریباً دو سال است در جریان بوده است و با اشاره به “بی موقع و غیربه موقع” طرح ایالت ها، به آن اشاره کرده اند.

این تصمیم باعث شد که گروه وکلای کل از دادگاه عالی درخواست کنند تا در مورد اینکه آیا باید اجازه مداخله در درخواست تجدیدنظر را داشته باشند یا خیر. در 27 دسامبر دادگاه عالی دستور صادر کرد مسدود ، تصمیم قاضی سالیوان که به سیاست ،وان 42 پایان می داد تا زم، که دادگاه بتواند در مورد درخواست ایالت های قرمز برای مداخله تصمیم بگیرد.

تصمیم دادگاه عالی توسط م،عان مهاجرت به دلیل سرگرد، پناهجویان آسیب پذیر در مکزیک مورد بررسی قرار گرفته است. آسیب بیشتر و توسط کارشناسان حقوقی به ،وان از نظر رویه ای عجیب و غریب.

بعدی برای ،وان 42 چیست؟

در حال حاضر، آینده ،وان 42 در دست دیوان عالی کشور است. استدلال های شفاهی هستند برای 1 مارس 2023 برنامه ریزی شده است در مورد این سوال محدود که آیا ایالت ها باید اجازه داشته باشند در درخواست تجدید نظر در مدار DC شرکت کنند. اگرچه دادگاه رسیدگی سریع را اعطا کرده است، ،وان 42 حداقل برای چند ماه آینده باقی خواهد ماند.

اگر دادگاه به نفع ایالت ها رای دهد، ایالت ها تقریباً به طور قطع درخواست خواهند کرد که حکم دادگاه منطقه مبنی بر تخلیه ،وان 42 یک بار دیگر متوقف شود. در این صورت، این سیاست احتمالاً برای دور زدن و ا،اج پناهجویان در آینده قابل پیش‌بینی ادامه خواهد یافت.

اگر دیوان عالی درخواست ایالت ها برای مداخله را نامن، تشخیص دهد، درخواست تجدیدنظر بدون توقف ادامه خواهد یافت و ،ت بایدن احتمالاً به دفاع از قانونی بودن خط مشی ،وان 42 و پایان دادن به استفاده فعلی آن در مرز ادامه خواهد داد. تصمیم می تواند هر زم، پس از بحث شفاهی و قبل از پایان ماه ژوئن گرفته شود.

با این حال، در حالی که دعوا ادامه دارد، ،ت بایدن از حکم دادگاه عالی برای گسترش بیشتر دامنه ،وان 42 استفاده کرده است. برنامه های آزادی مشروط بشردوستانه اخیراً اعلام شده برای شهروندان کوبا، هائیتی و نیکاراگوئه مشروط به پذیرش حدا،ر از سوی مکزیک است. 30000 ا،اج در ماه از آن کشورها و ونزوئلا تحت ،وان 42.

پیش از این، مکزیک تنها با ا،اج شهروندان مکزیک، گواتمالا، السالوادور و هندوراس موافقت کرده بود و ونزوئلا در اکتبر 2022 با اعلام برنامه ویژه آزادی مشروط برای ونزوئلا اضافه شد. افزایش توانایی CBP برای ا،اج و رد پناهجویان بیشتر با موضع اغلب مکرر ،ت در تضاد است. دیگر هیچ توجیه قانونی وجود ندارد برای سیاست ،وان 42 دوران همه گیری.

مشتاقانه منتظر است

همانطور که ناظران در سراسر طیف سیاسی تشخیص می دهند، ،وان 42 در نهایت باید به پایان برسد. هر چه زودتر بهتر، زیرا این سیاست تنها باعث ایجاد پناهجویان شده است آسیب بزرگ و جبران ناپذیر در حالی که تعهدات قانونی و اخلاقی ایالات متحده در قبال مهاجران آسیب پذیر را نقض می کند. در جلوگیری از گسترش کووید در ایالات متحده و یا در کاهش گذرگاه های مرزی نامنظم موفق نبوده است.

متأسفانه، به نظر می رسد ،ت بایدن در جستجوی راه حل ها به جای آینده به عقب نگاه می کند. اطلاعیه 5 ژانویه شامل یک ممنوعیت ترانزیت پیشنهادی جدید این امر، پناهندگی را برای هر ،ی که قبلاً قبل از رسیدن به ایالات متحده در کشور ثالث درخواست پناهندگی نکرده است، و همچنین ،، که موفق به استفاده از فرآیند جدید در بندر ورودی نشده اند، ممنوع می شود. ممنوعیت ترانزیت مشابهی که توسط ،ت ترامپ پیشنهاد شده بود توسط دادگاه منطقه نهم و دی سی غیرقانونی تشخیص داده شد.

پناهجویان و آمریکایی ها سزاوار بهتر از تکرار سیاست های بی اعتبار، غیرقانونی و ناعادلانه در مرز هستند.

ثبت شده تحت: ،ت بایدن، کووید-19، ،وان 42، ،ت ترامپ


منبع: https://immigrationimpact.com/2023/01/12/whats-next-for-،le-42-border-policy/