دسته‌ها
اخبار

بایگانی‌های مهاجرت به عمان فارس مهاجر

با داشتن ویزای تحصیلی و شرایط ویزای دانشجویی فرد اجازه ی کار در عمان رو نداره و در صورت تمایل به کار باید راههای اخذ ویزای کاری رو در پیش بگیرین. در قوانین مهاجرتی کشورهای عربی و مهاجرت به اونها بخصوص درباره ی عمان و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج، این کار امری حقوقی تلقی می شه و باید در نظر گرفت برای اخذ اقامت اطلاعات درست و شفافی از قوانین داخلی کشورها در دست داشت. در زمینه ی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج باید کاملا ً یا بصورت کلی قوانین رو بدونین. سرمایه گذاری در عمان می‌تواند از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت و یا سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام انجام شود. بهترین راه مهاجرت و سرمایه گذاری در عمان خرید ملک است و دولت عمان هم برای اتباع خارجی امکان گرفتن وامی با بازپرداخت 25 ساله به ارزش 80 درصد ملک را فراهم کرده است.

  • فرد پس از اتمام تحصیل می تونه از روش های دیگه ی اخذ اقامت برای گرفتن اقامت دائمی اقدام نماید.
  • برای تحصیل در دانشگاه‌های عمان در مقطع لیسانس، هزینه‌های شهریه متفاوت‌اند.
  • پیدا کردن کار در عمان، از شیوه های مختلفی امکان پذیر می باشد که یکی از رایج ترین آن ها، ارسال رزومه برای کارفرما به صورت مستقیم می باشد.

آموزش در این کشور هم به زبان عربی و هم به زبان انگلیسی انجام می‌شود. دانش آموزان بین‌المللی بین 3 الی 10 هزار دلار به‌صورت سالانه هزینه خواهد داشت. کشور عمان اقتصاد روبه‌رو رشد و مناسبات سیاسی گسترده‌ای با جهان دارد. برای همین، نیاز به نیروی کار و شهروندانی دارد که در این مسیر مسئولیت‌ها و شغل‌های فراوان را بر عهده بگیرند.

مهاجرت به عمان و بررسی شرایط اخذ ویزا و اقامت این کشور

مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بر روی مدارک تحصیلی و ریزنمرات الزامی است. عمان سیستم آموزشی پیشرفته‌ای دارد و درست مثل کشورهای توسعه یافته، تحصیلات در این کشور تا سطوح عالی، تقریباً رایگان است؛ البته تحصیل برای کسانی که به عمان مهاجرت می‌کنند؛ چون باید در مدارس بین‌المللی درس بخوانند، رایگان نیست. گروه مشاوره ی الست گروپ یکی از با تجربه ترین و با سابقه ترین تیم های مشاوره ی مهاجرتی در کشور می باشند.

عمان چگونه کشوری است‌‌؟

کشور عمان از نظر فرهنگی و دینی دارای تشابه بسیاری با ایران می باشد و از همین جهت برای مهاجرت ایرانیان مناسب می باشد. به نظر شرایط شما به عنوان یک پزشک برای مهاجرت به کشور عمان (که پذیرای پزشکان و پرستاران هست) مناسب است. موسسه حقوقی بین‌المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات مشاوره مهاجرتی است که از یک سیستم مشاوره‌ای نوین استفاده می‌کند. با مراجعه به این موسسه می‌توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره‌مند شوید. متخصصین ما می‌توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا، تمام وجه دریافتی را به شما بازگردانند.

دانشجویانی که به زبان انگلیسی تسلط کامل ندارند، ابتدا باید دوره‌های زبان را گذرانده تا مهارت زبان موردنیاز را به دست آورند. این دانشگاه‌ها دانشگاه‌هایی هستند که شاخه‌های فناوری اطلاعات، ریاضیات و زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند. تحصیل در عمان تا پایان دوره متوسطه رایگان است و شایان‌ذکر است که تحصیل در عمان در هر زمان اجباری نیست. دولت عمان برنامه‌های گسترده سوادآموزی بزرگسالان را باهدف کمک به آنها برای کاهش نرخ بی‌سوادی در این کشور توسعه داده است. این دانشگاه تنها دانشگاه ملی عمان در نزدیکی شهر مسقط به نام دانشگاه سلطان قابوس است. نوع حکومت کشور عمان سلطنت مطلقه است و فرمانروایی آن پادشاهی بی چون و چراست اما پارلمان نیز در این کشور نقش اندکی در قانون گذاری و بازرسی دارد.

بهتر است، این قراردادها که تحت عنوان جاب آفر کشور عمان مورد شناخت قرار می گیرند، در کاغذهای سربرگ دار ارگان مربوطه و بیمارستان مورد نظر چاپ شوند. یکی از این کشورها که امروزه به عنوان مقصد مهمی برای مهاجرت شناخته می شود، کشور عمان می باشد. خیلی از هم وطنان عزیزمان در ایران مایل به مهاجرت به کشورهای خاور میانه و منطقه حاشیه ی خلیج فارس می باشند. شهر مسندم یک شبه جزیره در عمان است و یکی از شهرهای مهم شمالی این کشور محسوب می‌شود. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این شهر زیبا به‌طور کلی دارای فضای کاری قوی‌تری نسبت به شهرهای دیگر است.

سطح تسلط و آشنایی این افراد با یکی از زبان های ذکر شده توسط مصاحبه معادل سازی Viva و همچنین توسط کارفرما مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این بین برخی از افراد نیز با عنایت به تخصص و مهارت هایی که دارند، قصد دارند، در دیگر کشورها به کار و فعالیت و اشتغال مناسبی بپردازند. ۱-مدارک شناسایی متقاضی مهاجرت به عمان اعم از شناسنامه، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی سفید زمینه و اسکن صفحات آنها.